Odkrywaj Wrocław

Main square in Wrocław, Poland
 • Wrocław

  Wrocław przeszedł długą drogę od dewastacji doświadczonej podczas II Wojny Światowej aż do wyłonienia się jako jedno z najbardziej popularnych turystycznie miast w Polsce. Przechadzając się ulicami miasta, zrozumiesz dlaczego Wrocław otrzymał wyczekiwany tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku oraz będzie gospodarzem Światowych Igrzysk Sportowych w 2017 roku.

  Musicie uważnie szukać krasnali! Te figlarne statuetki pojawiają się we wszystkich nieprzewidywalnych miejscach w mieście, stwarzając niniejszym mnóstwo ciekawych fotograficznych możliwości. Te małe stworki odgrywają ważną rolę w historycznym polskim folklorze, będących żartobliwą formą pokojowego protestu antyrządowego podczas burzliwych lat 80tych.

  Przechadzka po popularnym Starym Mieście jest wymarzoną drogą po jej brukowanych uliczkach, miejscowych kanałach i historycznych mostach. Samo serce Wrocławia ma swój własny rynek, w którego centrum znajduje się Europejski Krzyż Pokoju oraz pomnik Aleksandra Fredry – jednego z najwybitniejszych postaci polskiej literatury.

  W ramach nowoczesnego podejścia do kwestii społecznych, musicie Państwo odwiedzić Galerię Awangarda. Ta dająca wiele do myślenia galeria sztuki jest odtworzeniem Pałacu Hatzfelda, zburzonego podczas II wojny światowej. Można również obejrzeć ciekawe przedstawienie w Hali Stulecia, która jest jednym z polskich pomników architektury. Zaprojektowana w pierwszych latach ubiegłego stulecia, hala stała się domem dla wielu wystaw sztuki, koncertów oraz ważnych wydarzeń sportowych. Wrocławskie ZOO i zapierające dech pięknem Ogrody Japońskie wypełniają listę topowych miejsc do zwiedzania podczas pobytu w tym mieście.

  Jeżeli plan podróży pozwoli, to warto uwzględnić dzienny wypad do Ostrowa Tumskiego aby zwiedzić Katedrę Św. Jana Chrzciciela oraz Zamek w Książu, majestatyczny pałac położony wysoko nad rzeką Pełcznica.

  Na koniec polecamy spektakularne Fontanny Wrocławskie, które używają połączenia wody, kolorów i światła do przedstawienia animowanych obrazów zmieniających się w rytm granej muzyki. Jest to widok, który zapamiętacie na długo po Waszym powrocie z podróży do Wrocławia.