Jednodniowe wycieczki do Miami

Aby ujrzeć Słoneczny Stan z innej perspektywy, rusz drogą poza Miami, szukając weneckich dróg wodnych, dzikich przygód i ustronnych zakątków.

miamism
 • Vizcaya

  8 km

  Muzeum i ogrody Vizcaya leżą na południu Miami. Utrzymany we włoskim stylu dom należał do miliardera Jamesa Deeringa żyjącego na przełomie stuleci. Obecnie jest to miejsce wpisane do krajowego rejestru zabytków, wymieniane jako jeden z najbardziej zagrożonych zabytkowych pałaców w Ameryce. Fantastyczne ogrody Vizcaya i bogato zdobiony dom pełen XIX-wiecznych europejskich dzieł sztuki i mebli to widok, który naprawdę warto zobaczyć. Vizcaya służy za plan zdjęciowy wielu filmów – pojawiła się między innymi w filmach „Iron Man 3” i „Męska gra”.
 • Coconut Grove

  16 km

  Odprężająca atmosfera Coconut Grove to idealne antidotum na centrum Miami. To najstarszy nieprzerwanie zamieszkany obszar sąsiadujący z Miami. Zabytki i XIX-wieczne parki miasta stanowią zaciszne schronienie przed gwarem Miami. Odwiedź Zabytkowy Park Stanowy Barnacle, gdzie znajdziesz najstarszy dom w swojej oryginalnej lokalizacji w hrabstwie Miami-Dade. Dawniej mieszkał tu założyciel Coconut Grove, Ralph Middleton Munroe. Spaceruj po tropikalnym lesie, podziwiając widok na Zatokę Biscayne.
 • Fort Lauderdale

  45 km

  Fort Lauderdale znany jest jako „amerykańska Wenecja”, a to za sprawą 480 km lądowych dróg wodnych. Jak łatwo odgadnąć, wiele lokalnych atrakcji związanych jest z wodą. Wybierz gondolę, XIX-wieczną łódź rzeczną lub łódkę wiosłową albo zdecyduj się na rejs łodzią Duck z Las Olas Boulevard, głównego odcinka miasta. W chłodniejsze dni można wybrać się do galerii sztuki albo na zakupy w centrum handlowym Sawgrass Mills Mall. Po zachodzie słońca podążaj wzdłuż rzeki półtorakilometrową promenadą do dzielnicy rozrywki i sztuki, gdzie znajdziesz restauracje, teatry i pawilony na otwartym powietrzu.
 • Wyspa Chokoloskee

  140 km

  Zatoka to jedynie niewielki obszar liczącego 1,5 mln akrów parku narodowego Everglades. Idealnie sprawdzi się jako baza do zwiedzania, poznawania tubylców i łowienia pstrągów. Jeśli poszukujesz silniejszych doznań, wynajmij od kapitana łódź i podpłyń do zamieszkujących okolicę aligatorów. Jak wskazuje nazwa, wyspa była domem amerykańskich Indian na ponad 1500 lat przed przybyciem europejskich odkrywców. Podziwiając zachód słońca nad mariną, poczujesz, że i Ciebie spotkał przywilej odkrycia Chokoloskee.
 • Key West

  250 km

  Zobacz rafy koralowe, wybierz się na wycieczkę pociągiem Conch albo odwiedź bary i dołącz do słynnej tradycji „Duval Crawl”. W tętniącym życiem zabytkowym porcie każdy znajdzie coś dla siebie. Odwiedź dom Ernesta Hemingwaya i Harry'ego Trumana; następnie przekąś rybną quesadillę i podziwiaj zachód słońca oraz ulicznych artystów na Mallory Square. Od lat 60. mieszkańcy i turyści zbierają się tu przed zachodem słońca, by spotkać się i wspólnie spędzić czas. Przed wyjazdem nie zapomnij też zrobić zdjęcia słupka oznaczającego najbardziej wysunięte na południe miejsce w USA.