Jednodniowe wycieczki do Nowego Jorku

Oto 5 propozycji wycieczek na małą eskapadę poza granice Nowego Jorku, aby wyrwać się na chwilę z miasta, które nigdy nie zasypia.

Lighthouse Point Park
 • Adirondack Park

  30 km

  Południowy skraj parku znajduje się jedynie chwilę jazdy na północ od sieci autostrad New York State Thruway (międzystanowej drogi nr 90). W godzinę dotrzesz z centrum handlowego w mieście do malowniczych szlaków pośród klonów cukrowych w górach Adirondacks.

  Na dziewiczym obszarze o powierzchni sześciu milionów akrów miejsc do odkrycia jest co nie miara – a zwiedzać je można nawet samolotem, łódką lub balonem. Jeśli planujesz wycieczkę jesienią, załapiesz się na sezonowe imprezy, takie jak Oktoberfest czy Cream Cheese Festival.

 • New Haven

  130 km

  New Haven – zlokalizowane na przecięciu dróg międzystanowych 91 i 95 – ma w ofercie wszystko, od sklepów projektantów mody po piesze szlaki i piaszczyste plaże. A skoro mowa o plaży – warto spakować kosz piknikowy i spędzić dzień w Parku Stanowym Hammonasset Beach w Madison.

  New Haven cieszy się opinią ukrytej mekki architektów i ma bardzo dynamiczną scenę artystyczną. Ośrodek sztuki brytyjskiej Yale Center i galeria sztuki Uniwersytetu w Yale słyną ze swoich zbiorów na całym świecie.

 • Woodstock, Catskills

  170 km

  Zlokalizowane w Catskills miasteczko Woodstock to urocze miejsce emanujące aurą historii i folkloru. To istny raj dla społeczności artystów alternatywnych – jest tu nawet cmentarz, na którym chowani są wyłącznie twórcy i luminarze sztuki.

  Choć Woodstock znany jest z legendarnego festiwalu, centrum ruchu kontrkultury z lat 60. mieściło się 65 km dalej, w Bethel.

 • Atlantic City

  205 km

  Mnóstwo zabawy i emocji znajdziesz na słynnej 6-kilometrowej nadmorskiej promenadzie w Atlantic City.

  Jeśli szukasz czegoś innego, udaj się do latarni Absecon – trzeciej pod względem wysokości w Stanach Zjednoczonych – z której rozciąga się niesamowita panorama Atlantic City. Warto też wybrać się do fabryki słodyczy Jamesa Candy, by spróbować lokalnego przysmaku: słonych krówek. 

  Aby upolować trochę okazji, udaj się wgłąb lądu, do miejskich outletów, gdzie skorzystasz ze zwolnienia podatkowego na ubrania zakupione w New Jersey.

 • Latarnia morska Montauk Point

  200 km

  Montauk Point to najstarsza latarnia morska w stanie Nowy Jork, autoryzowana przez Drugi Kongres pod przewodnictwem prezydenta Jerzego Waszyngtona. Po raz pierwszy zapalono ją w 1797 roku – działała wtedy na olej wielorybi. Dziś nadal wskazuje drogę statkom.

  W okolicach latarni, wpisanej w roku 2012 do krajowego rejestru zabytków, organizowane są wycieczki z przewodnikiem. Warto wspiąć się po 137 schodach, by ujrzeć zapierający dech w piersiach widok, a także odwiedzić znajdujące się obok muzeum, w którym organizowane są wystawy dotyczące polowania na wieloryby i rdzennych Amerykanów z Montauk.