Wypożyczalnia Katowice – oferta Enterprise Rent-A-Car

Nasza oferta to nie tylko wynajem samochodów osobowych Katowice, ale także Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków i wiele innych lokalizacji w Polsce i na świecie. To również różnego rodzaju auta ‒ poza osobowymi posiadamy SUV-y, vany oraz minivany. Nasza oferta uwzględnia krótko-, średnio- lub długoterminowy wynajem samochodów (Katowice).


Samochody do wynajęcia – wypożyczalnia aut Katowice

Wypożyczalnia samochodów Enterprise dysponuje flotą liczącą prawie 2 miliony samochodów na całym świecie, także w Polsce. Taka różnorodność sprawia, że każdy znajdzie samochód w pełni dopasowany do potrzeb i w dowolnym momencie. W naszym oddziale w Katowicach i na terenie całego kraju dostępne są auta w różnych segmentach. Oferujemy wygodne samochody przeznaczone do poruszania się po mieście oraz pojemne modele dla całej rodziny. Dostępne są także luksusowe bądź sportowe modele.

Wypożyczalnia samochodów Katowice proponuje wynajem aut w klasie:

 • ekonomicznej - te niewielkie auta sprawdzą się przede wszystkim w miejskiej przestrzeni. Jeśli zależy Ci na jak najtańszym rozwiązaniu i nie planujesz dłuższych wycieczek poza miasto, śmiało możesz zdecydować się na to rozwiązanie;
 • średniej - to samochody, które sprawdzą się bardzo dobrze na trasie, a w miejskich warunkach są do zaakceptowania. Jeśli zatem planujesz dłuższe trasy poza miasto, a do tego sporadyczne przemieszczanie się po mieście, to będzie to najlepszy wybór;

   

 • kompaktowej - auta tej klasy cieszą się dużą popularnością. To pojazdy doskonałe do jazdy w mieście. Dzięki zwartej zabudowie i niewielkim rozmiarom z łatwością możesz przemieszczać się nawet wąskimi uliczkami, a parkowanie stanie się znacznie prostsze. Samochód w kompaktowym rozmiarze zmieści do 4 dorosłych osób oraz bagaż;
 • premium - auta tej klasy najczęściej wykorzystywane są w celach biznesowo-reprezentacyjnych.

Sprawdź opcje wynajmu samochodu w Katowicach

 • Samochody osobowe w Katowicach

  Samochody osobowe w Katowicach

  Potrzebujesz auta na dojazd do lotniska, wyjazd na wakacje z rodziną, albo w celu załatwienia biznesowych spraw w mieście? Sprawdź ofertę naszych aut osobowych!

  Znajdź auto
 • Vany w Katowicach

  Vany w Katowicach

  Potrzebujesz większe auto? Nasze Vany sprawdzą się idealnie do transportu nieporęcznych rzeczy.

  Znajdź VANa
 • SUV-y w Katowicach

  SUV-y w Katowicach

  Cenisz cobie wygodę i elegancję? Sprawdź ofertę wynajmu naszych SUV-ów i wybierz coś dla siebie!

  Znajdź SUVa
1 / 3

 • SUV-y - wbrew pozorom to auta nie tylko do wypadów poza miasto na dzikie bezdroża. SUV to większe bezpieczeństwo osób podróżujących po mieście ‒ nie tylko pozwala dostrzec więcej na drodze czy w lusterkach, ale również doskonale poradzi sobie z wysokimi krawężnikami podczas parkowania czy stromymi progami zwalniającymi. Nie straszne mu będą koleiny, dlatego, jeśli cenisz sobie komfort podróżowania niezależnie czy wybierasz się w dłuższą podróż, czy planujesz krótkie wycieczki po mieście, zdecyduj się na SUV-a, np.Toyota Rav4, a zagwarantujesz bezpieczeństwo sobie oraz swojej rodzinie, jeśli podróżujesz w towarzystwie;

 • vany ‒ zasadniczo są to auta dostawcze, jednak bardzo często występują również w formie osobowej, która najczęściej wykorzystywana jest do przewozów pracowniczych, jeśli więc potrzebujesz auta na wypad za miasto dla większej grupy lub aby dowieźć pracowników na przykład na miejsce wspólnej integracji lub do miejsca pracy van np. Opel Vivaro będzie idealny. Ci więcej, wśród oferty vanów znajdują się również takie, przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową

 • minivany ‒ np. Kia Carens ‒  jest to rozwiązanie dla osób, które potrzebują naprawdę pojemnego auta, w którym zmieszczą wszystko, czego potrzebują. W zależności od modelu w minivanie zmieści się od 7 do 9 osób oraz nawet obszerny bagaż. Właśnie dlatego jest to typ samochodu często wybierany na wycieczki, biwaki i dłuższe podróże.

Wypożyczalnia samochodu Katowice – Pyrzowice

Oferujemy bezpośredni odbiór samochodu z lotniska Katowice – Pyrzowice, podobnie jak na innych lotniskach na terenie całego kraju (Warszawa – Okęcie, Warszawa – Modlin, Kraków – Balice, Wrocław – Strachowice, Poznań – Ławica, Rzeszów – Jasionka, Bydgoszcz – Szwederowo).

Zarezerwowane wcześniej auto odbierzesz od naszego przedstawiciela bezpośrednio z lotniska. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na przejazdy do oddziału w innej części miasta, bez problemu spakujesz bagaż, a następnie dotrzesz do dowolnego punktu w Katowicach.


Wynajem samochodów w Katowicach z dodatkowym wyposażeniem

Wypożyczenie auta (Katowice) jest możliwe również z uwzględnieniem dodatkowego wyposażenia. Ta opcja jest dodatkowo płatna.

Wybierając wynajem samochodów Katowice z Enterprise Rent-A-Car, masz do dyspozycji m.in.:

 • nawigację samochodową,
 • podstawkę dla dziecka,
 • fotelik dziecięcy,
 • łańcuchy śniegowe,
 • dodatkowego kierowcę.

Wynajem aut Katowice - FAQ

Dla każdego upoważnionego dodatkowego kierowcy stosuje się opłatę w wysokości 4,00 EUR dziennie (bez VAT). Każdego dodatkowego kierowcę obowiązują wszystkie warunki wypożyczenia.

ODBIÓR POZA GODZINAMI PRACY – W TEJ WYPOŻYCZALNI JEST MOŻLIWY ODBIÓR POZA GODZINAMI PRACY POD WARUNKIEM ZAMÓWIENIA TEJ USŁUGI Z CO NAJMNIEJ 24-GODZINNYM WYPRZEDZENIEM. ABY UZYSKAĆ DALSZE INFORMACJE, NALEŻY ZADZWONIĆ POD NUMER REZERWACJI: 48 586210888. OBOWIĄZUJE OPŁATA ZA USŁUGĘ POZA GODZINAMI PRACY W WYSOKOŚCI 25,83 EUR.

Zwroty poza godzinami pracy – w tej lokalizacji nie ma skrzynki na kluczyki do zwrotu poza godzinami pracy po 17.00 w dni robocze i w weekendy. Usługa ta jest dostępna tylko w lokalizacji na lotnisku.

Samochody z wszystkich grup mogą być prowadzone przez klientów, którzy ukończyli 21 lat. Opłata za młody wiek kierowcy w wysokości 6,15 EUR (z VAT) obowiązuje dla kierowców między 21 a 24 rokiem życia, pod warunkiem, że posiadają od co najmniej roku prawo jazdy na pojazdy z grup: mini MDMR, ekonomiczne EDMR, kompaktowe CDMR, CWMR, CDAR i minimum od dwóch lat na pojazdy z grup: klasa średnia IDMR, IDAR, IVMR, IVAR i klasa Full-Size FDAR, FFAR.

Dla grup: vany klasy standardowej, SVMR i premium. W przypadku pojazdów z grupy PDAR opłata za młody wiek kierowcy w wysokości 6,15 EUR (z VAT) obowiązuje dla kierowców między 21 a 24 rokiem życia, pod warunkiem, że posiadają prawo jazdy od co najmniej 2 lat.

Z pojazdów można korzystać na terenie wszystkich krajów europejskich z wyjątkiem Albanii, Białorusi, Bośni, Mołdawii, Czarnogóry, Macedonii Północnej, Rumunii, Rosji, Serbii, Turcji i Ukrainy. W przypadku wszystkich podróży zagranicznych obowiązuje dopłata w wysokości 61,50 EUR. Uprzednie zezwolenie na opuszczenie pojazdem kraju nie jest wymagane. W przypadku korzystania z pojazdu w innym kraju bez uprzedniego powiadomienia po odebraniu pojazdu naliczona zostania opłata w wysokości 61,50 EUR.

Ochrona od skutków uszkodzenia samochodu i kradzieży (CDWTP) ogranicza odpowiedzialność finansową klienta, gdy dojdzie do uszkodzenia albo kradzieży (bądź usiłowania kradzieży) wynajmowanego pojazdu, do wysokości obowiązującego udziału własnego. Jeśli pakiet CDWTP nie jest uwzględniony w rezerwacji, można go kupić w punkcie wynajmu. W przypadku zakupu pakietu (lub uwzględnienia go w rezerwacji) udział własny dotyczący samochodów klas mini i ekonomicznej wynosi 400 EUR. W przypadku pojazdów klas kompaktowej i średniej udział własny wynosi 800 EUR, dużych SUV-ów – 1000 EUR, a w przypadku dużych vanów pasażerskich i klasy premium – 1400 EUR. Przed zakupem Ochrony od skutków uszkodzenia samochodu i kradzieży (CDWTP) zalecamy sprawdzenie, czy indywidualna polisa użytkownika jest odpowiednia do pokrycia szkód, kradzieży, utraty dochodów, opłat administracyjnych, pomniejszenia wartości i wszelkich opłat związanych z holowaniem, przechowywaniem lub zajęciem samochodu. W przypadku rezygnacji z pakietu CDWTP najemca będzie zobowiązany do uiszczenia tych opłat i uzyskania rekompensaty za pośrednictwem swojego ubezpieczyciela. Pakiet CDWTP nie jest ubezpieczeniem.

W celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości dotyczących uszkodzeń wypożyczonego pojazdu lub rozstrzygnięcia związanego z nimi sporu prosimy kontaktować się z wypożyczalnią przy użyciu następujących danych kontaktowych: adres e-mail: customerservice@enterprisecar.pl, numer telefonu: +48 665 301 393

Za zwrot pojazdu w innym miejscu niż punkt, w którym został on wypożyczony, będzie pobierana opłata za przejazd w jedną stronę. Krajowe i międzynarodowe przejazdy w jedną stronę są dostępne w przypadku wybranych lokalizacji i muszą zostać zarezerwowane wcześniej lub zatwierdzone w momencie wynajmu. Wysokość opłaty za przejazd w jedną stronę różni się w zależności od kategorii samochodu, lokalizacji i daty odbioru. Dokładna kwota opłaty za przejazd w jedną stronę będzie wyświetlana podczas procesu rezerwacji w momencie wprowadzania dat, żądanej trasy i kategorii samochodu.

Wszystkie pojazdy są dostarczane z bakiem zatankowanym do pełna i powinny być zwracane w takim samym stanie. Klient musi zapłacić za brakujące paliwo w momencie zwrotu. Obowiązkiem klienta jest zatankowanie pojazdu właściwym rodzajem paliwa. Jeżeli zwracany pojazd nie będzie zatankowany do pełna, zostanie naliczona opłata za tankowanie w wysokości 2,00 EUR za litr plus VAT. Ceny paliwa mogą zostać zmienione w dowolnym momencie.

DODATKOWA OCHRONA OD ODPOWIEDZIALNOŚCI – UBEZPIECZENIE OD ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ JEST UWZGLĘDNIONA W OPŁACIE I OBEJMUJE DO 3 000 000 EUR ZA USZKODZENIA CIAŁA LUB ŚMIERĆ OSÓB TRZECICH, JAK RÓWNIEŻ DO 6 000 000 EUR ZA SZKODY MAJĄTKOWE OSÓB TRZECICH.

Akceptowane są wszystkie główne karty kredytowe. Karty debetowe i gotówka nie są akceptowane. Wszystkie przedstawione karty muszą być wystawione na nazwisko najemcy. Kaucja i szacowany koszt wynajmu zostaną pobrane w momencie wypożyczenia. W przypadku samochodów klasy od mini do średniej wymagana kaucja wynosi 400,00 EUR. W przypadku vanów pasażerskich, SUV-ów oraz pojazdów klasy premium obowiązuje kaucja w wysokości 650 EUR.

Wszystkie informacje na temat firmy świadczącej pomoc drogową są dostępne w umowie najmu. Pomoc drogowa jest dostępna przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

W przypadku uszkodzenia pojazdu, wypadku albo zgubienia lub uszkodzenia kluczyków wzywana jest ciężarówka holownicza z firmy ubezpieczeniowej. Jeśli klient nie może kontynuować podróży wynajętym samochodem, dostarczony zostanie samochód zastępczy. Wraz z dokumentacją pojazdu klient otrzymuje numer telefonu do całodobowego serwisu firmy ubezpieczeniowej. W razie wypadku lub uszkodzenia pojazdu nie nalicza się opłat za pomoc drogową. W przypadku uszkodzenia lub utraty kluczyków do pojazdu, szkód wynikłych z niedbalstwa kierowcy albo naruszenia postanowień umowy najmu, klient poniesie pełne koszty pomocy drogowej.

W przypadku utraty dokumentacji samochodu najemca zostanie obciążony karą umowną w wysokości 100 PLN (z VAT), a w przypadku zgubienia kluczyków karą w wysokości od 1000 do 3000 PLN (bez VAT).

Wszyscy kierowcy – główny najemca i dodatkowi kierowcy muszą okazać prawo jazdy ważne przez co najmniej 1 rok.

Wszyscy obywatele UE, krajów członkowskich EOG oraz krajów z międzynarodowymi umowami dwustronnymi – Republika Korei oraz Japonia – mogą używać w Polsce prawa jazdy wydanego w kraju pochodzenia.

Klienci z USA, Kanady i Australii powinni posiadać ważne międzynarodowe prawo jazdy (IDP) wydane w kraju pochodzenia.

Obywatele Chińskiej Republiki Ludowej są zobowiązani okazać prawo jazdy w Departamencie Spraw Obywatelskich w celu zatwierdzenia przez notariusza i przetłumaczenia przez tłumacza przysięgłego, aby uzyskać polski odpowiednik dokumentu.

Oprócz ważnego prawa jazdy główny najemca musi okazać ważną kartę kredytową wystawioną na imię i nazwisko najemcy.

Dodatkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności – Odpowiedzialność osób trzecich – obejmuje uszkodzenie ciała lub śmierć osób trzecich, do wysokości 5 000 000 EUR, oraz uszkodzenie mienia osób trzecich do wysokości 1 000 000 EUR.

Cenione rozwiązania motoryzacyjne – wynajem aut Śląsk

W Enterprise zależy nam na jakości, dlatego postawiliśmy na rozwiązania motoryzacyjne, które cenione są na całym świecie. W naszej flocie znajdują się samochody na wynajem od światowego koncernu Toyota, czyli auta samej Toyoty oraz Lexusa, który do niego należy. To samochody sprawdzone przez liczne grono użytkowników, cenione za niezawodność, ale i uniwersalność – doskonale sprawdzą się w różnych sytuacjach. W ofercie naszej wypożyczalni samochodów znajdziesz też SUV-y i vany Opla. Wszystkie nasze auta są nowoczesne i wyposażone w systemy bezpieczeństwa, takie jak ESP, asystent pasa ruchu, system kontroli trakcji, rozpoznawanie znaków drogowych, czy czujnik ciśnienia w oponach. Na bezpieczeństwo floty wpływa też jej regularne serwisowanie.

Wynajem samochodów Katowice – korzyści współpracy z Enterprise

Nasze wieloletnie doświadczenie na światowych rynkach sprawia, że w trafny sposób interpretujemy potrzeby klientów, dlatego współpraca z nami to szereg profitów.

Korzyści, jakie daje nasz wynajem samochodu Katowice:

 • wynajem aut na korzystnych warunkach,
 • nowoczesne i bezpieczne auta cenionych, światowych marek,
 • niska cena wynajmu,
 • wygodna rezerwacja samochodu przez platformę dostępną online 24 h/7,
 • obsługa stacjonarna, telefoniczna i online,
 • wygodna forma płatności,
 • wiele opcji dopasowanych do klientów indywidualnych i biznesowych,
 • jasne warunki umowy najmu i minimum formalności,
 • specjalna oferta luksusowa oraz wynajem samochodu z kierowcą,
 • zwrot i odbiór auta w dowolnej lokalizacji,
 • samochody dostępne na terenie całej Polski.

Tani wynajem samochodów – Katowice


Na koszt wynajęcia samochodu w Katowicach wpływają trzy rzeczy. Są to:

 • długość czasu najmu samochodu ‒ im dłuższy okres wynajmu samochodu, tym atrakcyjniejsza stawka za jeden dzień;
 • kategoria samochodu ‒ wybierając Toyotę, zapłacisz mniej, niż decydując na któryś z modeli BMW czy Volvo;
 • programu ‒ należąc do jednego z naszych programów jak program Enterprise Plus lub Program Wynajmu Biznesowego, możesz liczyć nawet na darmowe przejazdy.

Enterprise Rent-A-Car – tania wypożyczalnia samochodów Katowice (24h/7) to gwarancja otrzymania nowego i zadbanego samochodu oraz profesjonalnej obsługi. Gwarantujemy wynajem samochodu na przejrzystych warunkach i w niskich cenach. Dodatkowo w naszej wypożyczalni aut przez cały rok obowiązuje szeroka oferta zniżek w zakresie ulg krótko- i długoterminowych. 

 • Całkowicie czyste zobowiązanie

  Nasze stałe zaangażowanie w zwiększaniu środków bezpieczeństwa dla naszych klientów i pracowników.

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Rozwiązania biznesowe Kraków

  Rozwiązanie dostosowane do każdego biznesu. Rozwiązania dla prezesów w dostosowanej flocie pojazdów.

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
1 / 2

Wypożyczenie samochodu Śląsk – co warto zobaczyć w Katowicach?

Gdy przyjeżdżasz do Katowic w celach biznesowych

Katowice to jeden z największych ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego oraz liczące najwięcej mieszkańców miasto konurbacji górnośląskiej. Tutaj mieści się siedziba Katowickiego Holdingu Węglowego. Co więcej, to miasto, w którym dynamicznie rozwija się handel oraz usługi, czego przykładem są Galeria Katowicka, Centrum Handlowe 3 Stawy oraz Silesia City Center. W Katowicach odbywają się również targi branżowe, takie jak Międzynarodowe Targi Górnictwa, Energetyki i Metali, Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne, Targi BHP oraz Śląskie Targi Nieruchomości. Ponadto w Katowicach znajduje się jeden z głównych portów lotniczych, czyli Katowice – Pyrzowice, skąd m.in. możesz odebrać samochód na wynajem. Warto postawić na poruszanie się po mieście wynajętym autem, aby nie martwić się o żadne spóźnienia, np. na ważne spotkania biznesowe.

Gdy przyjeżdżasz do Katowic w celach turystycznych

Odwiedzając miasto w celach turystycznych, koniecznie należy zobaczyć katowicki Spodek, czyli Halę Widowiskowo-Sportową oraz znajdujący się tuż obok kompleks budynków, w którym oprócz sali koncertowej NOSPR (Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia) znajduje się Muzeum Śląskie oraz Centrum Kongresowe. Ważnym punktem podczas wycieczki do Katowic jest też Kościół Mariacki. Ponadto warto odwiedzić Teatr Śląski i Kinoteatr Rialto. Interesujący jest również gmach Hotelu Monopol. Miłośnicy muzyki z pewnością docenią odbywające się w mieście festiwale – Rawa Blues Festival, Śląski Festiwal Jazzowy (Silesian Jazz Festival), Festiwal Nowa Muzyka, czy OFF Festival.

 

Na spacer możesz wybrać się do Doliny Trzech Stawów, Parku Kościuszki czy Strefy Kultury z licznymi obiektami wartymi zobaczenia. Jeśli chodzi o muzea, z pewnością należy odwiedzić Muzeum Historii Gitary oraz Galerię Sztuki Współczesnej BWA. Aby szybko dotrzeć w każde miejsce i nie ominąć żadnej z atrakcji, warto zdecydować się na wynajem samochodu. Dzięki temu wygodnie i szybko dotrzesz w wybrane punkty miasta.

Wypożyczalnie samochodów Katowice - jakie wybrać? Enterprise Rent-A-Car

Nasza wypożyczalnia samochodów Katowice to miejsce, w którym wynajem przebiega sprawnie i bez zbędnych formalności. Zarezerwowany pojazd odbierasz w wybranym przez siebie miejscu, dzięki czemu znacznie oszczędzasz czas. Gwarantujemy też niskie koszty wynajmu, nową flotę i szeroki wybór aut na wynajem. W trosce o Twoje bezpieczeństwo korzystamy tylko i wyłącznie ze sprawdzonych rozwiązań motoryzacyjnych oraz regularnie serwisujemy nasze pojazdy. Skontaktuj się z nami i przekonaj na własnej skórze, jak łatwe jest wypożyczenie samochodu. Katowice oraz Enterprise Rent-A-Car zapraszają!

Opinie klientów o wypożyczalni w Katowicach

Opinie klientów o wypożyczalni w Katowicach

⭐⭐⭐⭐⭐

Najlepsza firma do wynajmu samochodów.  Umowa wynajmu przejrzysta i nie ma problemu z rozliczeniem.

23.07.2021 Marcin

⭐⭐⭐⭐⭐

Bardzo profesjonalna i miła obsługa. Auta nowe i zadbane. Polecam

06.08.2021 Kamil

⭐⭐⭐⭐⭐

Jestem bardzo zadowolony z wynajmu samochodu. Obsługa na najwyższym poziomie. Odbiór auta szybki i bezproblemowy. Polecam!

20.10.2021 Krystian