Sprawdź opcje wynajmu samochodu w Krakowie

 • Car Image

  Samochody w Krakowie

  Wybierz z różnorodnej oferty samochodów na wynajem z tej kategorii, w tym hatch, sedan, ekonomiczne, pełnowymiarowe.

  ZNAJDŹ SAMOCHÓD
 • SUV Image

  SUVy i 4WD w Krakowie

  Jeśli potrzebujesz trochę więcej miejsca dla pasażerów i ładunku, wynajem SUVa lub 4WD to świetny wybór.

  ZNAJDŹ SUVa
 • Van Image

  Vany w Krakowie

  Enterprise oferuje szeroki wybór vanów, a także minivanów, 12 i 15 osobowych vanów.

  ZNAJDŹ VANa
1 / 3

Wypożyczalnia samochodów Kraków - Flota

W wypożyczalni samochodów Enterprise Rent-A-Car w Krakowie znajdziesz auta takich marek jak:

 • BMW
 • Kia
 • Opel
 • Toyota
 • Volvo

Opinie klientów o wypożyczalni w Krakowie

Opinie klientów o wypożyczalni w Krakowie

⭐⭐⭐⭐⭐

Najlepsza firma do wynajmu samochodów.  Umowa wynajmu przejrzysta i nie ma problemu z rozliczeniem.

23.07.2021 Marcin

⭐⭐⭐⭐⭐

Bardzo profesjonalna i miła obsługa. Auta nowe i zadbane. Polecam

06.08.2021 Kamil

⭐⭐⭐⭐⭐

Jestem bardzo zadowolony z wynajmu samochodu. Obsługa na najwyższym poziomie. Odbiór auta szybki i bezproblemowy. Polecam!

20.10.2021 Krystian

Wynajem aut Kraków - FAQ

Dla każdego upoważnionego dodatkowego kierowcy stosuje się opłatę w wysokości 4,00 EUR dziennie (bez VAT). Każdego dodatkowego kierowcę obowiązują wszystkie warunki wypożyczenia.

ODBIÓR POZA GODZINAMI PRACY – W TEJ WYPOŻYCZALNI JEST MOŻLIWY ODBIÓR POZA GODZINAMI PRACY POD WARUNKIEM ZAMÓWIENIA TEJ USŁUGI Z CO NAJMNIEJ 24-GODZINNYM WYPRZEDZENIEM. ABY UZYSKAĆ DALSZE INFORMACJE, NALEŻY ZADZWONIĆ POD NUMER REZERWACJI: 48 586210888. OBOWIĄZUJE OPŁATA ZA USŁUGĘ POZA GODZINAMI PRACY W WYSOKOŚCI 25,83 EUR.

Zwroty poza godzinami pracy – w tej lokalizacji nie ma skrzynki na kluczyki do zwrotu poza godzinami pracy po 17.00 w dni robocze i w weekendy. Usługa ta jest dostępna tylko w lokalizacji na lotnisku.

Samochody z wszystkich grup mogą być prowadzone przez klientów, którzy ukończyli 21 lat. Opłata za młody wiek kierowcy w wysokości 6,15 EUR (z VAT) obowiązuje dla kierowców między 21 a 24 rokiem życia, pod warunkiem, że posiadają od co najmniej roku prawo jazdy na pojazdy z grup: mini MDMR, ekonomiczne EDMR, kompaktowe CDMR, CWMR, CDAR i minimum od dwóch lat na pojazdy z grup: klasa średnia IDMR, IDAR, IVMR, IVAR i klasa Full-Size FDAR, FFAR.

Dla grup: vany klasy standardowej, SVMR i premium. W przypadku pojazdów z grupy PDAR opłata za młody wiek kierowcy w wysokości 6,15 EUR (z VAT) obowiązuje dla kierowców między 21 a 24 rokiem życia, pod warunkiem, że posiadają prawo jazdy od co najmniej 2 lat.

Z pojazdów można korzystać na terenie wszystkich krajów europejskich z wyjątkiem Albanii, Białorusi, Bośni, Mołdawii, Czarnogóry, Macedonii Północnej, Rumunii, Rosji, Serbii, Turcji i Ukrainy. W przypadku wszystkich podróży zagranicznych obowiązuje dopłata w wysokości 61,50 EUR. Uprzednie zezwolenie na opuszczenie pojazdem kraju nie jest wymagane. W przypadku korzystania z pojazdu w innym kraju bez uprzedniego powiadomienia po odebraniu pojazdu naliczona zostania opłata w wysokości 61,50 EUR.

Ochrona od skutków uszkodzenia samochodu i kradzieży (CDWTP) ogranicza odpowiedzialność finansową klienta, gdy dojdzie do uszkodzenia albo kradzieży (bądź usiłowania kradzieży) wynajmowanego pojazdu, do wysokości obowiązującego udziału własnego. Jeśli pakiet CDWTP nie jest uwzględniony w rezerwacji, można go kupić w punkcie wynajmu. W przypadku zakupu pakietu (lub uwzględnienia go w rezerwacji) udział własny dotyczący samochodów klas mini i ekonomicznej wynosi 400 EUR. W przypadku pojazdów klas kompaktowej i średniej udział własny wynosi 800 EUR, dużych SUV-ów – 1000 EUR, a w przypadku dużych vanów pasażerskich i klasy premium – 1400 EUR. Przed zakupem Ochrony od skutków uszkodzenia samochodu i kradzieży (CDWTP) zalecamy sprawdzenie, czy indywidualna polisa użytkownika jest odpowiednia do pokrycia szkód, kradzieży, utraty dochodów, opłat administracyjnych, pomniejszenia wartości i wszelkich opłat związanych z holowaniem, przechowywaniem lub zajęciem samochodu. W przypadku rezygnacji z pakietu CDWTP najemca będzie zobowiązany do uiszczenia tych opłat i uzyskania rekompensaty za pośrednictwem swojego ubezpieczyciela. Pakiet CDWTP nie jest ubezpieczeniem.

W celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości dotyczących uszkodzeń wypożyczonego pojazdu lub rozstrzygnięcia związanego z nimi sporu prosimy kontaktować się z wypożyczalnią przy użyciu następujących danych kontaktowych: adres e-mail: customerservice@enterprisecar.pl, numer telefonu: +48 665 301 393

Za zwrot pojazdu w innym miejscu niż punkt, w którym został on wypożyczony, będzie pobierana opłata za przejazd w jedną stronę. Krajowe i międzynarodowe przejazdy w jedną stronę są dostępne w przypadku wybranych lokalizacji i muszą zostać zarezerwowane wcześniej lub zatwierdzone w momencie wynajmu. Wysokość opłaty za przejazd w jedną stronę różni się w zależności od kategorii samochodu, lokalizacji i daty odbioru. Dokładna kwota opłaty za przejazd w jedną stronę będzie wyświetlana podczas procesu rezerwacji w momencie wprowadzania dat, żądanej trasy i kategorii samochodu.

Wszystkie pojazdy są dostarczane z bakiem zatankowanym do pełna i powinny być zwracane w takim samym stanie. Klient musi zapłacić za brakujące paliwo w momencie zwrotu. Obowiązkiem klienta jest zatankowanie pojazdu właściwym rodzajem paliwa. Jeżeli zwracany pojazd nie będzie zatankowany do pełna, zostanie naliczona opłata za tankowanie w wysokości 2,00 EUR za litr plus VAT. Ceny paliwa mogą zostać zmienione w dowolnym momencie.

DODATKOWA OCHRONA OD ODPOWIEDZIALNOŚCI – UBEZPIECZENIE OD ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ JEST UWZGLĘDNIONA W OPŁACIE I OBEJMUJE DO 3 000 000 EUR ZA USZKODZENIA CIAŁA LUB ŚMIERĆ OSÓB TRZECICH, JAK RÓWNIEŻ DO 6 000 000 EUR ZA SZKODY MAJĄTKOWE OSÓB TRZECICH.

Akceptowane są wszystkie główne karty kredytowe. Karty debetowe i gotówka nie są akceptowane. Wszystkie przedstawione karty muszą być wystawione na nazwisko najemcy. Kaucja i szacowany koszt wynajmu zostaną pobrane w momencie wypożyczenia. W przypadku samochodów klasy od mini do średniej wymagana kaucja wynosi 400,00 EUR. W przypadku vanów pasażerskich, SUV-ów oraz pojazdów klasy premium obowiązuje kaucja w wysokości 650 EUR.

Wszystkie informacje na temat firmy świadczącej pomoc drogową są dostępne w umowie najmu. Pomoc drogowa jest dostępna przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

W przypadku uszkodzenia pojazdu, wypadku albo zgubienia lub uszkodzenia kluczyków wzywana jest ciężarówka holownicza z firmy ubezpieczeniowej. Jeśli klient nie może kontynuować podróży wynajętym samochodem, dostarczony zostanie samochód zastępczy. Wraz z dokumentacją pojazdu klient otrzymuje numer telefonu do całodobowego serwisu firmy ubezpieczeniowej. W razie wypadku lub uszkodzenia pojazdu nie nalicza się opłat za pomoc drogową. W przypadku uszkodzenia lub utraty kluczyków do pojazdu, szkód wynikłych z niedbalstwa kierowcy albo naruszenia postanowień umowy najmu, klient poniesie pełne koszty pomocy drogowej.

W przypadku utraty dokumentacji samochodu najemca zostanie obciążony karą umowną w wysokości 100 PLN (z VAT), a w przypadku zgubienia kluczyków karą w wysokości od 1000 do 3000 PLN (bez VAT).

Wszyscy kierowcy – główny najemca i dodatkowi kierowcy muszą okazać prawo jazdy ważne przez co najmniej 1 rok.

Wszyscy obywatele UE, krajów członkowskich EOG oraz krajów z międzynarodowymi umowami dwustronnymi – Republika Korei oraz Japonia – mogą używać w Polsce prawa jazdy wydanego w kraju pochodzenia.

Klienci z USA, Kanady i Australii powinni posiadać ważne międzynarodowe prawo jazdy (IDP) wydane w kraju pochodzenia.

Obywatele Chińskiej Republiki Ludowej są zobowiązani okazać prawo jazdy w Departamencie Spraw Obywatelskich w celu zatwierdzenia przez notariusza i przetłumaczenia przez tłumacza przysięgłego, aby uzyskać polski odpowiednik dokumentu.

Oprócz ważnego prawa jazdy główny najemca musi okazać ważną kartę kredytową wystawioną na imię i nazwisko najemcy.

Dodatkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności – Odpowiedzialność osób trzecich – obejmuje uszkodzenie ciała lub śmierć osób trzecich, do wysokości 5 000 000 EUR, oraz uszkodzenie mienia osób trzecich do wysokości 1 000 000 EUR.

 • Całkowicie czyste zobowiązanie

  Nasze stałe zaangażowanie w zwiększaniu środków bezpieczeństwa dla naszych klientów i pracowników.

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Rozwiązania biznesowe Kraków

  Rozwiązanie dostosowane do każdego biznesu. Rozwiązania dla prezesów w dostosowanej flocie pojazdów.

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
1 / 2

Tani wynajem samochodów Kraków

Nasza wypożyczalnia samochodów w Krakowie oferuje wynajem aut w korzystnych cenach. Jednak na ogólny koszt wynajmu zawsze wpływają trzy elementy – czas trwania wynajmu auta, marka, a także program w ramach którego wypożyczony zostanie samochód. Niskim cenom zawsze towarzyszy profesjonalna obsługa. Samochody są też nowe i zadbane.

Decydując się na wynajem samochodu w Enterprise możesz liczyć na obowiązujące przez cały rok zniżki dostępne w najmie krótko- i długoterminowym. Z kolei należąc do klubu Enterprise otrzymujesz darmowe przejazdy oraz specjalnie przygotowaną ofertę dla biznesu.

Wynajem krótkoterminowy samochodów Kraków

Jeśli potrzebujesz samochodu na czas krótszy od 30 dni, postaw na krótkoterminowy wynajem auta (od 1 do 30 dni). Jest to doskonała opcja na wyjazd za miasto czy krótki urlop. Z tego typu najmu samochodu korzystają również osoby wyjeżdżające na spotkania służbowe, konferencje naukowe oraz szkolenia. Wynajęty samochód może też z powodzeniem służyć jako auto zastępcze. Warto też wypożyczyć model samochodu, którego kupno rozważasz. Wcześniejsze przetestowanie ułatwi Ci decyzję o zakupie.

Wynajem średnioterminowy samochodów Kraków

Do przedsiębiorców skierowana jest z kolei oferta średnioterminowego wynajmu samochodów. Dotyczy ona wypożyczenia samochodu na czas powyżej 1 miesiąca, ale krótszy od 23 lub 24 miesięcy. Kiedy warto zdecydować się na średnioterminowy wynajem auta? Z pewnością wtedy, gdy potrzebujesz floty biznesowej lub chcesz poszerzyć tę, która już masz. Samochód z wypożyczalni przyda się także, jeśli firmowy pojazd ulegnie awarii lub jest w naprawie. Z tego typu najmu korzystają również osoby wyjeżdżające na staż oraz expaci.

Wynajem długoterminowy Kraków

Oferujemy również możliwość najmu długoterminowego. Dotyczy on okresu powyżej 23 lub 24 miesięcy.

W wymienionych typach najmu samochodu możesz liczyć na atrakcyjne warunki najmu i korzystne ceny. Zawsze też zapewniamy pewne wsparcie we wszelkich formalnościach.

Wypożyczalnia samochodu Kraków – korzyści

 • atrakcyjne warunki wynajmu samochodu
 • nowoczesne i bezpieczne auta znanych, światowych marek
 • korzystna cena wynajmu
 • wygodna forma płatności
 • przejrzyste warunki umowy najmu
 • minimum formalności
 • szybka rezerwacja samochodu przez platformę dostępną online 24/7
 • przyjazna obsługa stacjonarna, telefoniczna i online
 • wiele opcji dopasowanych do klientów indywidualnych i biznesowych
 • dostępna oferta luksusowa oraz wynajem samochodu z kierowcą
 • auta dostępne na terenie całego kraju
 • zwrot i odbiór auta w dowolnej lokalizacji

Samochody do wynajęcia – wypożyczalnia aut Kraków


Nasza flota samochodowa liczy niemal 2 miliony aut dostępnych w wielu lokalizacjach świata. W Polsce nasze wypożyczalnie znajdują się we wszystkich dużych miastach, w tym w Krakowie. Dzięki temu możesz wypożyczyć samochód w dowolnym miejscu, o każdej porze. Auta dostępne są w różnych klasach, dlatego bez trudu znajdziesz takie, które spełni Twoje oczekiwania. Do wyboru masz samochody stworzone do poruszania się po mieście, wygodne rodzinne auta, a nawet luksusowe czy sportowe samochody.

Bardzo popularne samochody na wynajem w naszej wypożyczalni to te z segmentu aut kompaktowych. Stworzone do miejskiej jazdy swobodnie poruszają się nawet po wąskich uliczkach. Dzięki kompaktowym rozmiarom łatwiej jest je zaparkować. Te niewielkie auta mieszczą do 4 dorosłych osób oraz bagaż.

Możesz wynająć auto w klasie:


Na wszelkie wypady w teren dobrze wybrać SUV-a. Z kolei podczas dalszych wycieczek dobrze sprawdzi się VAN. Znajdzie się w nim miejsce na wszystkie bagaże, pozwala na komfortowy przewóz od 7 do 9 osób (w zależności od modelu). Co więcej, nasze VAN-y na wynajem dostosowane są do przewozu osób z niepełnosprawnością ruchową.

W naszej wypożyczalni samochodów dostępne są:

Wybieramy rozwiązania motoryzacyjne, które zostały docenione na całym świecie. Dlatego ważne miejsce w naszej flocie samochodów na wynajem zajmują auta z koncernu Toyota. Możesz wybrać samą Toyotę lub Lexusa, należącego do tego samego koncernu. Są to samochody pewne i niezawodne, które sprawdzą się w wielu sytuacjach. Oferujemy również wynajem SUV-ów oraz VAN-ów marki Opel. Każdy samochód z naszej floty jest nowy i wyposażony w liczne systemy bezpieczeństwa (np. asystent pasa ruchu, ESP, system kontroli trakcji, czujnik ciśnienia w oponach, rozpoznawanie znaków drogowych). Wszystkie samochody w Enterprise są regularne serwisowane.

Wypożyczalnia samochodów Kraków – Balice

Możesz wybrać wynajem samochodu bezpośrednio z lotniska Kraków – Balice. Opcja ta dostępna jest również na innych polskich lotniskach (Warszawa – Okęcie, Warszawa – Modlin, Wrocław – Strachowice, Poznań – Ławica, Rzeszów – Jasionka, Bydgoszcz – Szwederowo).

Nasz przedstawiciel odda w Twoje ręce zarezerwowane wcześniej auto, a Ty szybko i wygodnie dotrzesz w wybrane miejsce w mieście. Zaoszczędzisz czas i nie będziesz obawiać się o jakiekolwiek opóźnienia.

Wypożyczalnia samochodów Kraków – Balice

Wynajem samochodu Kraków – co warto zobaczyć?

Gdy odwiedzasz miasto w celach biznesowych

Kraków to istotny punkt podróży biznesowych w Polsce. Miasto to jest największym skupiskiem firm z sektora usług biznesowych w kraju. Znajdują się tutaj centra usług wspólnych, podmioty zajmujące się usługami outsourcingu procesów biznesowych i rozwiązań informatycznych, a także centa badawczo-rozwojowe. W Krakowie odbywają się również liczne kongresy, w następujących punktach: Centrum Kongresowym ICE Kraków, Tauron Arena Kraków oraz Expo Kraków. Aby swobodnie poruszać się pomiędzy poszczególnymi punktami spotkań, warto zdecydować się na wynajęty samochód.

Gdy odwiedzasz miasto w celach turystycznych

Kraków to znany ośrodek lubiany przez turystów z całego świata. Znajdują się tu wyjątkowe zabytki i wiele miejsc godnych poznania. Aby łatwo podróżować po mieście, dobrze jest wynająć auto, dzięki któremu szybko dotrzesz nawet do oddalonych od siebie punktów. Zatem co warto zobaczyć w Krakowie? Na pewno Stare Miasto, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Właśnie na Starym Mieście znajduje się Rynek Główny, Sukiennice i kościół św. Wojciecha, czy wieża ratuszowa. Tutaj mieści się Kościół Mariacki, w którym co godzinę grany jest Hejnał Mariacki. W nim znajduje się też gotycki ołtarz autorstwa Wita Stwosza. Jeśli pogoda sprzyja, warto udać się na krakowskie Planty i wejść na kopiec Kościuszki w Lesie Wolskim. Jednym z głównych punktów wycieczek w Krakowie jest też Zamek Królewski na Wawelu. Godny uwagi jest też krakowski Kazimierz, w którym odbywa się coroczny Festiwal Kultury Żydowskiej.

W Krakowie mieszczą się również liczne teatry, wśród których znajduje się Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Teatr im. Juliusza Słowackiego, Teatr Ludowy. Miłośnicy muzeów mogą udać się do Muzeum Narodowego w Krakowie, Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

Wypożyczalnia samochodów Kraków

Możesz wybrać wynajem samochodu bezpośrednio z lotniska Kraków – Balice. Opcja ta dostępna jest również na innych polskich lotniskach (Warszawa – Okęcie, Warszawa – Modlin, Wrocław – Strachowice, Poznań – Ławica, Rzeszów – Jasionka, Bydgoszcz – Szwederowo).

Nasz przedstawiciel odda w Twoje ręce zarezerwowane wcześniej auto, a Ty szybko i wygodnie dotrzesz w wybrane miejsce w mieście. Zaoszczędzisz czas i nie będziesz obawiać się o jakiekolwiek opóźnienia.

Skontaktuj sie z nami!