Wypożyczalnia samochodów Dublin, Irlandia


Warunki krajobrazowe Irlandii stawiają ten kraj w czołówce miejsc, które należy zwiedzać samochodem. Mnóstwo urokliwych, niewielkich miasteczek o charakterystycznej zabudowie i bliskość morza to powody, dla których wynajem aut w Dublinie cieszy się tak wielką popularnością. Posiadając swój samochód, z łatwością dotrzesz do fascynujących miejsc jak np. Park Narodowy Wicklow Mountains.

Z międzynarodowego lotniska do centrum miasta prowadzi autostrada M1, dzięki której błyskawicznie przeniesiesz się wprost z terminala do Dublina.

Dublin – wskazówki dla kierowcy

Pamiętaj o tym, że w Irlandii panuje ruch lewostronny. Może to być powodem początkowej konsternacji również u bardziej doświadczonych kierowców z "prawostronnych" krajów Europy. Zanim więc poczujesz się pewnie, doradzamy, by prowadzić auto powoli i zachować spokój. Lokalni kierowcy preferują dość dynamiczną jazdę, warto mieć to na uwadze, siadając za kierownicę.

Poranne godziny szczytu zaczynają się dość wcześnie, bo już o 6:30 i trwają do 9:30. Popołudniowy szczyt komunikacyjny przypada na godziny pomiędzy 15:30 a 19:00. Ulice są wówczas bardzo zatłoczone, a opóźnienia w dotarciu do celu mogą sięgać nawet godzinę.


Irlandzka wersja strony - Irlandia – (enterprise.ie)