Wypożyczalnia samochodów Sztokholm, Szwecja


Stolica Szwecji jest jednocześnie najbardziej zaludnionym miastem tego kraju. To też jedno z najczęściej odwiedzanych skandynawskich miast. Samochód znacząco ułatwi i niewątpliwie przyspieszy poruszanie się po mieście. Dzięki niemu sprawnie dotrzesz do kompleksu pałacowego przy Zamku Królewskim, rezydencji królewskiej Drottiningholm oraz trafisz w pobliże Muzeum Alfreda Nobla.

Częstym wśród turystów sposobem na dotarcie do szwedzkiej stolicy jest droga lotnicza. W samym Sztokholmie są dwa lotniska: Sztokholm-Arlanda i Sztokholm-Bromma.

Wypożyczalnia samochodów Sztokholm – informacje dla kierowcy

W Szwecji obowiązuje całoroczny nakaz jazdy z włączonymi światłami mijania. Jazda samochodem to czysta przyjemność, drogi są bowiem w doskonałym stanie, a ich oznakowanie zawsze zaprowadzi Cię do celu. Wjazd do Sztokholmu pojazdem zarejestrowanych w Szwecji wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty (tylko w godzinach od 6:30 do 18:30).

Znajdując się w pobliżu terenów zielonych i poza miastem zwróć szczególną uwagę na zwierzynę, która może nagle wtargnąć na jezdnię.

W Szwecji bezpieczeństwo na drodze jest priorytetem. Należy więc bezwzględnie przestrzegać przepisów. Pozwoli to na uniknięcie dotkliwych i praktycznie pewnych kar za brak poszanowania prawa.


Szwedzka wersja strony - Szwecja – (enterprise.se)