Wypożyczalnia samochodów Londyn, Wielka Brytania


Londyn to rozległy kompleks miejski posiadający dość skomplikowany system dróg. Mimo tego, wynajęcie samochodu w stolicy Anglii jest dobrym pomysłem, m.in. z uwagi na to, że wiele interesujących miejsc znajduje się w pewnym oddaleniu od miasta. Są to np. Brighton i Oxford.

W Londynie i jego okolicach znajdziesz kilka lotnisk. Heathrow i City Airport znajdują się w obrębie miasta, Luton, Gatwick i Stanstead poza nim.

Wypożyczalnia samochodów Londyn – informacje dla kierowcy

Pamiętaj, że w Anglii panuje ruch lewostronny. Radzimy początkowo jeździć powoli i zachować spokój. Nie należy jednak się tego obawiać. Nawet przeciętny kierowca szybko opanuje sztukę jazdy "po złej" stronie ulicy. Dodatkowo pomaga w tym wyrozumiałość miejscowych kierowców i dobre oznakowanie dróg.

Sprawny przejazd samochodem przez Londyn jest możliwy po uprzednim dobrym zaplanowaniu trasy. Ważne jest również unikanie godzin wzmożonego natężenia ruchu przypadających na okresy od godziny 7:30 do 9:30 oraz od 16:00 do 17:30.

Warunki atmosferyczne są łatwe do przewidzenia. Musisz stale brać pod uwagę możliwość wystąpienia opadów deszczu, drogi mogą wówczas być śliskie.


Brytyjska wersja strony - Wielka Brytania – (enterprise.co.uk)