Wynajem samochodu w Krakowie i okolicach: najlepsze trasy, wskazówki, atrakcje i zabytki, które koniecznie musisz zobaczyć

Bogata historia Krakowa i okolic wzbudza zachwyt zarówno wśród turystów z Polski, jak i z zagranicy. To nie tylko historia czyni Kraków tak wyjątkowym. Niepowtarzalny klimat, zapach polskich potraw z najlepszych restauracji w kraju, czy malowniczy widok oświetlonej Wisły, to jedynie kilka atrakcji, dla których koniecznie powinieneś rozważyć wycieczkę do Krakowa!

Wynajem samochodu w Krakowie

Zwiedzanie Krakowa i okolic samochodem

Tu każdy znajdzie coś dla siebie - od niezwykłych zabytków architektonicznych, przez malownicze zakątki, po pulsujące życiem miejskie centrum.

 

Nasze auta czekają na Ciebie na lotnisku w Balicach. Dotrzesz tam bez problemu z samego centrum miasta w ok 20 minut!

 

Koniecznie zobacz jakie auta przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie na tę wycieczkę!

 

Wsiadaj za kierownicę i już teraz rozpocznij z nami podróż po Krakowie. Odkryj atrakcje bez których nie wyobrażamy sobie zwiedzania tego cudownego miasta!

Sukiennice i Kościół Mariacki

Krakowską podróż proponujemy rozpocząć od zachwycającego Rynku Głównego, który stanowi must see na naszej liście Top atrakcji w Krakowie! Już wyjaśniamy dlaczego.

 

Rynek Główny w Krakowie to nie tylko największy rynek w tym mieście, ale także jeden z największych rynków w całej Europie! Swoje miejsce zajmuje także na Liście Światowego Dziedzictwa Unesco.

 

Centralne miejsce na Rynku zajmują zabytkowe Sukiennice. To tu możesz kupisz wspaniałe polskie pamiątki począwszy od unikatowej biżuterii, aż po unikatowe wyroby ceramiczne.

 

Nieopodal, w samym centrum rynku, dumnie wznosi się pomnik wieszcza narodowego - Adama Mickiewicza. Tuż za słynnym,, Adasiem” wznosi się Wieża Mariacka, z której co godzinę wybrzmiewa hejnał.

 

Zastanawiasz się gdzie zostawić auto i zwiedzać ze spokojną głową?

 

Przychodzimy z pomocą i oferujemy skorzystanie ze słynnego Parkingu Wawel Centrum, który znajdziesz pod adresem Plac na Groblach 24 ( wjedziesz tam od strony od strony ul. Powiśle). Parking jest w pełni monitorowany, więc możesz zwiedzać na spokojnie, nie martwiąc się o wypożyczone auto.

Smok Wawelski i Smocza Jama

Nieopodal Wiślanego brzegu, kryje się jedna z najbardziej fascynujących atrakcji Krakowa, mowa o słynne Smoczej Jamie. Ta tajemnicza jaskinia krasowa przyciąga turystów z całego świata swoim niezwykłym urokiem i bogatą historią.

 

Wyjścia do Smoczej Jamy pilnuje Smok Wawelski, który zieje ogniem ogień przez całą dobę.

 

Nie możesz tego przegapić!

Kopalnia Soli w Wieliczce

Podróż w głąb ziemi to krakowska atrakcja, która także czeka na Ciebie!

 

Podziemne korytarze, kaplice wyrzeźbione w soli i fascynująca architektura to tylko niektóre z atrakcji, które możesz podziwiać w Kopali Soli w Wieliczce.

 

Podróż z centrum Krakowa do Kopalni w Wieliczce zajmie Ci około 20-30 minut.

 

Skorzystaj z naszych wskazówek, które z pewnością ułatwią twoją podróż autem.

 

Proponujemy rozpocząć podróż z centrum Krakowa. Po wyjechaniu z centrum od razu skieruj się na południowy wschód, dzięki temu z łatwością dotrzesz do drogi krajowej numer 7, która poprowadzi Cię przez południowe dzielnice Krakowa.

 

Na rozwidleniu "Wieliczka" zjedź z DK7 w kierunku Wieliczki.

 

Teraz wystarczy, że będziesz podążać za znakami prowadzącymi aż do samego centrum Wieliczki, kontynuując jazdę wojewódzką 964  (DW964)

 

Zwiedzanie tego cudownego miejsca zajmie ci 2 godziny, a ceny biletów wejściowych zaczynają się już od 7 zł.

 

Zdecydowanie warto skorzystać!

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze

Wciąż jesteś głodny wrażeń? Kolejne miejsce na naszej liście krakowskich atrakcji, zajmuje Energylandia, która dostarczy Ci niezliczone dawki adrenaliny. Największy tematyczny park rozrywki czeka na Ciebie!

 

To właśnie w Energylandia porusza emocje do granic możliwości! Od szybkich rollercoasterów po dzikie wodne atrakcje – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Podróż rozpocznij kierując się na zachód od centrum, najlepiej korzystając z ulicy Kamieńskiego, aby dotrzeć do autostrady A4 w kierunku Katowic. Na węźle "Bielsko-Biała" zjedź z autostrady A4 na drogę krajową nr 44 (DK44) w kierunku Oświęcim/Zator.

 

Podążając za znakami kontynuuj jazdę przez ok 20 km.

 

Energylandia znajduje się na zachód od centrum Zatoru tam znajdziesz dobrze oznakowane miejsca parkingowe.

 

Wypożyczone auto zostawisz na ogromnym parkingu, gdzie postój to jedyne 20 zł za cały dzień!

 

Trasa to tylko 53 km a przejazd zajmie Ci ok. 1 godz, w zależności od natężenia ruchu na drodze.

 

Zdecydowanie warto skusić się na tę wycieczkę!

Ojcowski Park Narodowy

Preferujesz nieco spokojniejsze atrakcje? A może marzysz o spędzeniu popołudnia w malowniczej scenerii wśród zachwycającej fauny i flory?

 

Ojcowski Park Narodowy to miejsce, które koniecznie musisz odwiedzić!

 

Wypożyczonym autem dostaniesz się tam bez problemu w zaledwie 30 minut od centrum, a wolne miejsca parkingowe znajdziesz tuż przy wejściach do parku.

 

Podróż proponujemy rozpocząć z centrum Krakowa, kierując się na północ aż do krajowej 7.

 

Po przejechaniu około 15 km, zjedź z drogi krajowej na drogę wojewódzką nr 794 w kierunku Skała / Ojców. Kontynuuj podróż, aż dojedziesz do miejscowości Ojców. Tam będą znaki prowadzące do Ojcowskiego Parku Narodowego.

 

Ojcowski Park Narodowy mimo swojego niewielkiego rozmiaru jest wyjątkowy ze względu na różnorodność geologiczną i przyrodniczą.

 

Polecamy odwiedzić Jaskinię Ciemną, Grotę Łokietka, Kaplicę ,,na wodzie”, słynny Zamek w Ojcowie i wiele więcej.

Podsumowanie

Odkryj Kraków z Enterprise Rent-A-Car

Najlepsze zabytki w Krakowie – odwiedź je wszystkie dzięki Enterprise Rent-A-Car.

 

Podróżując po Krakowie wynajętym samochodem, masz szansę odkryć nie tylko serce tego historycznego miasta, ale również jego okoliczne atrakcje.

 

Czekamy na Ciebie w naszych wypożyczalniach!

 

Sprawdź nasze lokalizacje.

 

Zobacz dlaczego warto zwiedzić Warszawę!