Wynajem samochodu w Polsce z wyjazdem do Niemiec: najlepsze trasy, porady i atrakcje

Marzy Ci się podróż z Polski do Niemiec za kierownicą wygodnego auta! Z nami to możliwe!

 

Nie musisz spędzać kilku godzin na lotnisku czekając na lot samolotem, nie jest konieczne także podróżowanie zatłoczonym busem, do którego musisz dostosować cały plan swojej wycieczki.

 

Odkryj piękno krajobrazów, bogactwo kultury i fascynujące zabytki sąsiedniego kraju na własną rękę!

 

Wypożycz auto, dzięki któremu będziesz mógł swobodnie dostosować podróż pod siebie. Podróżując autem, masz nie tylko kontrolę nad swoim czasem, ale także możliwość zatrzymania się w drodze, by poznać tradycje, lokalne smaki oraz zanurzyć się w atmosferze miast i wsi, które mijasz.

Wynajem samochodu w Polska - Niemcy

Zwiedzanie wypożyczonym samochodem: Polska - Niemcy

Wypożycz auto, dzięki któremu będziesz mógł swobodnie dostosować podróż pod siebie. Podróżując autem, masz nie tylko kontrolę nad swoim czasem, ale także możliwość zatrzymania się w drodze, by poznać tradycje, lokalne smaki oraz zanurzyć się w atmosferze miast i wsi, które mijasz.

 

Specjalnie dla Ciebie, przygotowaliśmy propozycję 2-dniowej wycieczki do naszego zachodniego sąsiada.

 

 

Zobacz jakie auta czekają na Ciebie w naszej flocie

 

Jak jeździć po Europie i nie dostać mandatu

Podróż wynajętym samochodem Dzień 1 

Pierwszego dnia przygotowaliśmy dla Ciebie propozycję zwiedzenia Berlina.

 

Nasze auta czekają na Ciebie w 9 miastach i 12 oddziałach. Jesteśmy w każdej części Polski, więc bez problemu znajdziesz lokalizację odpowiednią dla siebie.

 

Wyprawę do Niemiec proponujemy rozpocząć z Poznania, Wrocławia lub Warszawy. Jednak jeśli nie po drodze Ci do jednego z tych miast, możesz wybrać oddział bliższy Twojemu miejscu zamieszkania.

 

Pełen komfort jazdy sprawi, że podróż która Cię czeka to czysta przyjemność!

 

Zapnij pasy! Ruszamy!

 

1. Poznań- Autostrada A2: Jeśli wyjeżdżasz z zachodniej części Polski, najlepszą trasą będzie autostrada A2, którą dojedziesz bezpośrednio z Poznania do Berlina. Ta trasa jest często używana i oferuje dobre warunki podróży.

 

Cała podróż zajmie ci jedynie 3-4 godzin samochodem.

 

2. Wrocław- Autostrada A4: Jeśli wyjeżdżasz z południowej Polski, możesz wybrać trasę autostradą A4 z Wrocławia do Berlina.

 

Cała podróż zajmie ci około 3-4 godzin samochodem.

 

3. Kraków- Autostradę A4 powinieneś wybrać także jeśli zdecydujesz się rozpocząć wycieczkę z Krakowa. To około 6-7 godzin jazdy samochodem. Najczęściej wybieraną trasą jest autostrada A4 przez Katowice i Wrocław.

 

4. Warszawa- Autostrada A12: Jeśli wyjeżdżasz z wschodniej lub centralnej części Polski proponujemy wybrać trasę niemiecką autostradą A12 z Warszawy do Berlina.

 

W tym przypadku zarezerwuj sobie 5-6 godzin jazdy samochodem, w zależności od ruchu drogowego i wybranej trasy.

 

Jeśli zależy Ci na czasie zdecyduj się na najkrótszą trasa, która prowadzi autostradą A2 i A12 przez Poznań i Frankfurt nad Odrą.

 

Pamiętaj o uwzględnieniu przerw na postój na trasie w celu odpoczynku i tankowania.

Po zakwaterowaniu i odpoczynku po podróży, proponujemy zacząć zwiedzanie Berlina od ikonicznej Bramy Brandenburskiej. Znajdziesz ją w samym centrum miasta. Jej lokalizacja jest więc doskonałym punktem wyjścia do dalszego zwiedzania.

 

Przy okazji warto odwiedzić słynny Reichstag (Sejm Rzeszy), który jest w pobliżu Bramy Brandenburskiej. Polecamy wybrać się na zwiedzanie kopuły Reichstagu, skąd rozpościera się piękny widok na miasto. Kopułę oraz taras na dachu gmachu Reichstagu zwiedzisz zupełnie za darmo!

 

Jako kolejną atrakcję proponujemy East Side Gallery, czyli najdłuższy odcinek pozostałości Muru Berlińskiego. To nie tylko kolorowe graffiti, które zachwyca, ale także spora dawka historii miasta i jedyny taki symbol podziału Niemiec.

 

Spacer wzdłuż całego Muru Berlińskiego to nie lada wyzwanie. Na szczęście nieopodal znajduje się słynny Alexanderplatz, gdzie zaspokoisz głód i będziesz mógł rozkoszować się lokalnymi przysmakami w licznych restauracjach i kawiarniach.

 

To właśnie tu, na Alexanderplatz znajduję się słynny telewizyjny wieżowiec Fernsehturm. Znajdziesz go bez problemu, bo ma aż 368 metrów i jest czwartym pod względem wielkości wolnostojącym obiektem w Europie!

 

Na zakończenie dnia proponujemy spacer ulicą Unter den Linden, która prowadzi do Bramy Brandenburskiej. Iluminacja zabytkowych budynków zapiera dech w piersiach!

 

Po całym dniu zwiedzania odpocznij, by zebrać siły na kolejny dzień, który kryje w sobie dawkę nowych wrażeń i niezapomnianych wspomnień!

Dzień 2 wycieczki wypożyczonym samochodem

Przed nami drugi dzień zwiedzania Niemiec.

 

Dziś przygotowaliśmy dla Ciebie propozycję zwiedzenia nieco spokojniejszego Poczdamu. To miasto słynące z majestatycznych pałaców i pięknych ogrodów, czeka właśnie na Ciebie!

 

Gotowy na dalszą podróż? Wsiadaj za kierownicę i ruszaj z nami!

Przejazd z Berlina do Poczdamu proponujemy pokonać autostradą A115 ("Avus"), która prowadzi bezpośrednio z Berlina do Poczdamu.

 

Cała trasa to około 30-40 kilometrów, w zależności punktu wyjazdu z Berlina. To jedynie 45 minut, które pokonasz bez problemu, ze względu na niskie natężenie ruchu i dobre połączenie między dwoma miastami.

 

Spośród atrakcji, które warto zobaczyć w Poczdamie wybraliśmy dla Ciebie te, które według nas koniecznie powinieneś odwiedzić.

 

Pałac Sanssouci: Pierwszym punktem, który powinieneś odwiedzić jest słynny Park Sanssouci oraz mieszczący się tam pałac. Uznawane jest za jedno z najważniejszych dzieł architektury barokowej w Europie. Idealne miejsce relaksu i odpoczynku dla turystów. Nazwa Pałacu pochodzi z języka francuskiego i oznacza "beztroski", co świadczy o głównym przeznaczeniu tego wspaniałego miejsca.

 

Kolejnym miejscem, które polecamy odwiedzić jest Cecilienhof czyli słynny pałac, który charakteryzuje się bogatą architekturą i cennym znaczeniem historycznym.

 

Pałac zyskał światową sławę głównie dzięki konferencji poczdamskiej, która odbyła się tam w 1945 roku. To wydarzenie miało ogromne znaczenie dla kształtowania powojennego porządku świata.

 

Co powiesz na spacer wśród holenderskich budynków? Dzielnica Holenderska  zaprojektowana przez króla Prus, charakteryzuje się zgeometryzowaną zabudową, która swoim wyglądem przypomina typowe holenderskie krajobrazy.

 

To tu znajdziesz nie tylko piękne zabytki, ale także wiele interesujących sklepów i restauracji, które dodają wyjątkowego uroku temu miejscu. Koniecznie odwiedź to miejsce, by skosztować lokalnej kuchni i zrobić zakupy.

Podczas spaceru uliczkami Dzielnicy Holenderskiej warto zobaczyć przy okazji słynne dawne Bramy miejskie. Są to m.in

 

-        Brama Brandenburska (Brandenburger Tor)

-        Brama Myśliwska (Jägertor)

-        Brama Naueńska (Nauener Tor)

 

Wycieczkę proponujemy zakończyć klimatycznym rejsem rejs łodzią po wodach Havel lub innych pobliskich jeziorach.

 

Poczdam to miasto, które leży nad licznymi jeziorami, dlatego warto skorzystać z tej okazji! 

Podsumowanie

 

Odkryj Świat z Enterprise Rent-A-Car

 

Podróż samochodem z Polski do Niemiec to doskonały sposób na odkrycie sąsiedniego kraju, jego pięknych krajobrazów, bogatej kultury i fascynujących zabytków.

 

Dzięki możliwości wynajęcia auta możesz swobodnie dostosować podróż pod siebie!

 

Elastyczne zwiedzanie, dostosowane do własnych preferencji i tempa, otwiera przed Tobą nowe możliwość poznania różnorodnych atrakcji i kultur obu krajów.

 

Nie zwlekaj ani chwili dłużej i wypożycz auto z Enterprise!