Wypożyczalnia samochodów Tallinn, Estonia


Tallinn jest istotnym punktem na turystycznej mapie Europy. To również ważny ośrodek kulturalny i biznesowy. Przez miasto nieustannie przewija się wielu obcokrajowców. Dysponując własnym samochodem, możesz wybrać się m.in. do położonego w odległości 45 km od miasta Parku Narodowego Lahemaa lub do innych chętnie odwiedzanych ośrodków miejskich jak Parnawa, czy Tartu.

Lotnisko umiejscowione jest 4 km od centrum, jednak sam Tallinn jest stosunkowo dużym miastem, zatem wynajem samochodu znacząco ułatwi pokonywanie sporych odległości.

Tallinn – wskazówki dla kierowcy

W stolicy Estonii panuje wzmożony ruch na drogach, jednak mimo tego, jazda samochodem jest przyjemna. Lokalni kierowcy przestrzegają przepisów i są bardzo uprzejmi. Dokładając do tego wysokiej jakości drogi oraz ich właściwe oznakowanie nie trzeba się obawiać, że pojawią się jakiekolwiek trudności. Pamiętaj jednak, że w Tallinnie bardzo rozwinięty jest transport rowerowy, a miasto może poszczycić się bogatym systemem dróg rowerowych. Zachowanie podstawowych środków ostrożności uczyni jazdę spokojną i bezpieczną.