Wypożyczalnia samochodów Berlin, Niemcy


Berlin jest miastem wielokulturowym, oferującym przyjezdnym wyjątkową architekturę, liczne atrakcje turystyczne i wiele terenów rekreacyjnych. Własny samochód pozwoli dotrzeć do wszystkich tych miejsc w bardzo krótkim czasie. Wynajem samochodu w Berlinie to gwarancja poruszania się po doskonałej jakości drogach.

Miasto obsługiwane jest przez dwa porty lotnicze. Oba oferują połączenia międzynarodowe. Są to lotniska: Schönefeld i Tegel. Oba też są świetnie skomunikowane z regionem i centrum miasta.

Berlin – wskazówki dla kierowcy

Mieszkańcy stolicy Niemiec bardzo poważnie podchodzą do kwestii ochrony środowiska. Ścisłe centrum obfituje w miejsca, w których wjazd pojazdami mechanicznymi jest zabroniony. Nie należy tych znaków ignorować, mandaty są tu bardzo dotkliwą karą. Odpowiednio wcześniej warto rozejrzeć się za miejscem, w którym bez przeszkód pozostawisz pojazd, by resztę drogi pokonać piechotą.

Jeśli planujesz zwiedzać miasto, rekomendujemy wybrać się tam w weekend. W dni powszednie, w godzinach szczytu komunikacyjnego od 6:00 do 9:00 i od 14:00 do 17:00, przejazd przez Berlin może być bardzo uciążliwy i czasochłonny.


Niemiecka wersja strony - Niemcy – (enterprise.de)