Wypożyczalnia samochodów Bukareszt, Rumunia


Rumuńska stolica przez lata była niedoceniana, jednak od pewnego czasu odradza się i dynamicznie rozwija. Dziś to wielokulturowy tygiel mogący pochwalić się licznymi zabytkami i interesującą architekturą. Własny samochód umożliwi Ci szybkie przemieszczanie się po mieście oraz pozwoli zapoznać się z innymi popularnymi turystycznymi ośrodkami jak Konstancja i Braszów.

Bramą do Bukaresztu jest największe rumuńskie lotnisko – Aeroportul International Henri Coanda – ulokowane 16 km od centrum stolicy.

Bukareszt – wskazówki dla kierowcy

Pomimo tego, że stolica Rumunii jest miastem stosunkowo dużym, obcokrajowcy nie mają problemu z poruszaniem się tu samochodem. Stan dróg jest bardzo dobry, podobnie jak ich oznakowanie. Czytelność drogowskazów również jest bez zarzutu. W cieplejszych miesiącach roku radzimy zachować wzmożoną czujność za kierownicą, a to za sprawą licznych rowerzystów i użytkowników motocykli, które tłumnie wyjeżdżają na ulice. Godziny szczytu od 7:30 do 9:30 i od 16:00 do 18:00 to pory zwiększonego natężenia ruchu w mieście.