Wypożyczalnia samochodów Bratysława, Słowacja


Leżąca nad Dunajem Bratysława jest obszarem miejskim graniczącym z dwoma państwami: Austrią i Węgrami. Samo miasto jest interesującym punktem na turystycznej mapie Słowacji. Jest to też doskonała baza wypadowa do zwiedzenia innych ciekawych miejsc jak Trenczyn czy Trnawa. Samochodem wynajętym w Bratysławie szybko dostaniesz się też do Budapesztu i Wiednia.

Turyści i biznesmeni odwiedzający Bratysławę, często dostają się do miasta drogą lotniczą. Umożliwia to Port Lotniczy Milana Rastislava Stefanika położony w odległości 9 km od centrum.

Bratysława – wskazówki dla kierowcy

W słowackiej stolicy ruch drogowy jest intensywny, lecz zdecydowanie nie stwarza problemów kierowcom z innych krajów. Mogą oni bowiem korzystać z doskonale utrzymanych dróg, które są prawidłowo oznakowane.

Poranny szczyt komunikacyjny przypada na godziny od 7:30 do 9:30, popołudniowy od 16:00 do 18:00. Na drogach robi się wówczas nieco tłoczniej, nie można jednak mówić o poważniejszych zatorach drogowych. Zimą można spodziewać się umiarkowanych opadów śniegu, który jest szybko usuwany przez odpowiednie służby.